Backlink چیست

یکشنبه 10 تیر 1397 ساعت 14:33

"Backlink" یکی از واژه­های مورداستفاده در جهان بهینه­سازی موتورهای جستجو (SEO) است. بسیاری از وبلاگ نویسان که اخیراً یک وبلاگ یا وب­سایت را راه­اندازی کرده اند اغلب از "backlink" استفاده می­کنند. در این مقاله، امیدواریم به شما در درک این که چرا لینک­ها برای جستجوگرها ضروری هستند و چرا آن ها برای موفقیت یک تجارت آنلاین مهم است کمک کنم.

واژه پیوندهای باینری، لینک های ورودی به یک صفحه وب هستند.

هنگامی که یک صفحه وب به هر صفحه دیگر پیوند می­دهد، آن یک لینک پشت سر گذاشته است. درگذشته، backlinks ویژگی اصلی برای رتبه­ بندی یک صفحه وب بوند. صفحه­ای با تعداد زیادی از لینک­ها تمایل دارند در تمام موتورهای جستجوی رایج، ازجمله Google بالاتر باشد. این هنوز هم تا حدی درست است.

در اینجا یک واژه نامه از شرایط مشترک مربوط به لینک­ها است که باید بدانید.

link juice

هنگامی که یک صفحه وب به هر یک از مقالات طراحی سایت و یا صفحه اصلی وب­سایت شما لینک می شود، link juice" را می­گذرانند. این لینک کمک می­کند تا با رتبه بندی مقاله و نیز بهبود دامنه مهیا شود. به عنوان یک وبلاگ نویس، می­توانید با استفاده از لینک nofollow این نوع لینک­دهی را بی­ثمر کنید.
No-Follow Link

هنگامی که در طراحی سایت یک وب­سایت به وب­سایت دیگری لینک می­دهد، اما این لینک دارای برچسب بدون قابلیت کلیک است، این لینک link juice را معرفی نمی­کند بلکه nofollow است. لینک­های بدون پیوند یا nofollow در مورد رتبه­بندی یا سئو صفحه خیلی مفید نیستند زیرا آن ها هیچ کاری انجام نمی­دهند. به طورکلی، یک وب­مستر هنگام پیوند به یک سایت غیرقابل اعتماد از nofollow استفاده می کند.

مثال: لینک نظرات به وبلاگ­های دیگر.
Follow Link

به طور پیش­فرض، تمام لینک­هایی که شما به یک پست وبلاگ اضافه می کنید پیوند Follow Link هستند و این link juice را منتقل می کند.
لینک دادن دامنه های ریشه (linking Root Domains)

این نوع لینک به تعداد لینک­هایی که در طراحی سایت شما از یک دامنه منحصربه فرد می­آید اشاره می کند. یک وب­ سایت 10 بار به و­ب­سایت شما مرتبط شده باشد. این وب به عنوان یک دامنه ریشه مرتبط در نظر گرفته می­شود.
لینک های کم کیفیت (Low-Quality Links)

لینک­های کم­ کیفیت لینک­هایی هستند که از سایت­های برداشته شده یا غیر­فعال، سایت­های خودکار، سایت­های هرزنامه می­آیند. چنین پیوندهایی آسیب بیشتری نسبت به دیگران دارند. این یکی از دلایلی است که شما هنگام خرید بک­لینک باید مراقب باشید.
پیوندهای داخلی (called internal links)

طراحی سایت اصفهان در لینک­هایی که از یک صفحه به صفحه دیگر در یک دامنه وصل می شوند، لینک داخلی نامیده می­شوند. این فرایند به عنوان اتصال داخلی یا پیوند بین نامیده می شود.
متن لنگر (Anchor Text)

 متنی که در طراحی سایت برای لینک­ها مورد استفاده قرار می گیرد متن لنگر نامیده می شود. لینک­های متن لنگر در هنگام تلاش برای رتبه­بندی کلمات کلیدی خاص کار خوبی می کنند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
ایمیل :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد